DEVRİME ADIM ADIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEVRİME ADIM ADIM

KapıAnasayfaRadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur!

YazarMesaj
firaarii
Admin
Admin
firaarii

Erkek
Hangi Takımlısınız : beşiktaş
Ruh Hali : Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur! Tirsmi10

Rep puanı
Rep Puanı:
Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur! Left_bar_bleue10/1000Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur! Empty_bar_bleue  (10/1000)
ceza puanı:
Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur! Left_bar_bleue0/10Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur! Empty_bar_bleue  (0/10)
Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur! Empty
MesajKonu: Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur!   Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur! Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 10:03 pm

AP Başkanı Pöttering kapatma davasının sonucuna ilişkin net konuştu: AK Parti kapatılır, Erdoğan yasaklanırsa müzakereleri Türkiye durdurmuş olur.

Avrupa Parlamentosu Başkanı Hans-Gert Pöttering Brüksel’deki AB zirvesinde düzenlediği basın toplantısında Lizbon Anlaşması’nın İrlanda’daki referandumda reddinin genişlemeye etkisine ilişkin sorular üzerine, ‘Kimse, Türkiye ile müzakereleri durdurmayı düşünmüyor’’ dedi. Pöttering, Türk yargısının hükümetteki partiyi kapatmasının ‘çok farklı bir durum oluşturacağı’’ uyarısında bulundu, ‘Eğer AK Parti kapatılırsa ve Erdoğan yasaklanırsa bunu Türkiye yapabilir... Türkiye şartları değiştirmedikçe müzakereler sürecek. AK Parti’nin kapatılması ve başbakanın siyaseten yasaklanması Türkiye’nin müzakerelere devam etmek istemediğini gösterir. O zaman bizim tutumumuz da tamamen değişecektir elbette’ dedi.

AB dönem başkanı Slovenya ise AB’nin parti kapatma ile ilgili tutumunu değiştirdiği haberlerini yalanladı. Slovenya Dışişleri Bakanı Dimitrj Rupel’in konuya ilişkin görüşleri şöyle özetlendi: Dava çok olağan dışı. Şu an için müzakere süreci ve kapatma davası arasında doğrudan bir bağlantı yok. Fakat karar çıktığında dava ve etkileri dikkatlice incelenecek, gereken tepkiler verilecektir.’

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Günter Verheugen de Alman Bild gazetesine yaptığı açıklamada Türkiye’nin AB üyeliğini savundu, ‘Dışarıda mı kalmalı?’ sorusuna ‘Kesinlikle hayır. Avrupa’yı kapalı bir toplum gibi göstermeye çalışmak çok yanlıştır. Türkiye, AB üyeliğine aday bir ülkedir ve İrlanda ‘hayır’ının rehinesi değildir’ yanıtını verdi.

Akp Kapatılırsa Müzakereler Durur!
1 sayfadaki 1 sayfası