DEVRİME ADIM ADIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEVRİME ADIM ADIM

KapıAnasayfaRadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR

YazarMesaj
firaarii
Admin
Admin
firaarii

Erkek
Hangi Takımlısınız : beşiktaş
Ruh Hali : AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR Tirsmi10

Rep puanı
Rep Puanı:
AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR Left_bar_bleue10/1000AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR Empty_bar_bleue  (10/1000)
ceza puanı:
AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR Left_bar_bleue0/10AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR Empty_bar_bleue  (0/10)
AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR Empty
MesajKonu: AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR   AKP'DE DAĞILMA SÜRECİ ERDOĞAN GİDEREK YALNIZLAŞIYOR Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 10:05 pm

Anayasa Mahkemesi'nin türban kararını iptal etmesinin ardından Tayyip Erdoğan giderek yalnızlaşıyor. Partisinin dağılacağından korkan Erdoğan, "bu trenden inen bir daha binemez" diyor. Erdoğan'ın asıl korkusu ise kapatma olursa hakkında açılacak davalar.
Tayyip Erdoğan AKP içinde giderek yalnızlaşıyor. Anayasa Mahkemesi’nin türban düzenlemesini iptal etmesinin ardından AKP’nin kapatılacağına kesin gözüyle bakan AKP milletvekilleri, AKP’den ayrılma hazırlığı içinde.

Bu gelişmeyi gören Tayyip Erdoğan, 10 Haziran Salı günü yapılan grup toplantısının basına kapalı bölümünde milletvekillerine şöyle seslendi: “bu trenden inen bir daha binemez”... Erdoğan’ın bu çıkışı, Ankara’da AKP’den kimlerin kopacağı tartışmalarına neden oldu. AKP'li milletvekilleri çeşitli yerlerde toplantılar yaparak AKP sonrasının hesaplarını yapıyor.

AKP'den ülkücü, merkez sağ ve milli görüş kökenli çok sayıda milletvekilinin ayrılma hazırlığı içinde olduğu, kapatma davasından sonra gruplar halinde kopmaların yaşanacağı belirtiliyor. AKP'deki çatlağın Erdoğan-Gül ayrımına dayandığı belirtiliyor. AKP içinde Erdoğancı-Gülcü ayrımı yaşanırken, Tayyip Erdoğan’ın giderek yalnızlaştığı ifade ediliyor. Erdoğan’ın çevresindeki milletvekillerinin Abdullah Gül’ü ”bizi yalnız bıraktı” diyerek eleştirdikleri belirtiliyor.

Abdullah Gül'ün Hırvatistan'dan AKP'ye açılan kapatma davasını eleştirmesinin ise bu tepkileri yatıştırmaya dönük olduğu kaydediliyor. Tayyip Erdoğan'ın AKP'yi dağılmaktan kurtarma çabaları sürerken, esas korkusunun kapatma sonrası hakkında açılacak davalar olduğu ifade ediliyor.

Siyasi yasak gelmesi halinde 5 yıl milletvekilliği yapmasının önü kapacak olan Erdoğan'ın yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırma iddiaları başta olmak üzere Yüce Divan başta olmak üzere yargı karşısına geçebileceği belirtiliyor.

Erdoğan'ın yakın çevresindekiler "Erdoğan, hakkında dava açılmayacağını bilse siyaseti bırakıp bir köşeye çekilmeye bile razı" değerlendirmesini yapılıyor.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-