DEVRİME ADIM ADIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEVRİME ADIM ADIM

KapıAnasayfaRadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor

YazarMesaj
firaarii
Admin
Admin
firaarii

Erkek
Hangi Takımlısınız : beşiktaş
Ruh Hali : Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor Tirsmi10

Rep puanı
Rep Puanı:
Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor Left_bar_bleue10/1000Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor Empty_bar_bleue  (10/1000)
ceza puanı:
Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor Left_bar_bleue0/10Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor Empty_bar_bleue  (0/10)
Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor Empty
MesajKonu: Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor   Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor Icon_minitimeC.tesi Haz. 21, 2008 10:10 pm

Fethullah Gülen’e yakınlığı ile bilinen Utah Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Hakan Yavuz, cemaatle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Gülen cemaatinin İslamı küresel güçlerin istemleri yönünde şekillendirdiklerini belirten Yavuz, "Cemaat, Yücel Aşkın, Atabeyler, Sauna ve Şemdinli davalarına yön vermeye çalıştı. Şimdi aynı şeyi Ergenekon için yapıyor" dedi. Yavuz, AKP'yi de "hayalet parti" olarak niteledi.
Bir dönem Zaman gazetesinde Fethullah Gülen'le ilgili yazılar yazan Hakan Yavuz, “www.odatv.com” adlı internet sitesindeki yazısında cemaatin İslamı küresel güçlerin istemleri yönünde şekillendirdiğini, okullar, finans ve medya kuruluşlarının sistemin parçaları olduğunu söyledi. Hakan Yavuz, cemaatin eski Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Aşkın davası, Atabeyler ve Sauna operasyonları ile Şemdinli davasına yön vermeye çalıştığını, aynı şeyin şimdi de Ergenekon operasyonu konusunda gerçekleştirildiğini belirtti.

"Cemaatin basın organlarının bu davalarla ilgili yayınlarına bakın" diyen Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü: "Yücel Aşkın’a ne iftiralar atıldı. Ergenekon’da 1 yıldır insanların dava açılmadan içeride tutulmasını izah edemiyorum." Yavuz, "İnsanları çağırıp yazı yazdırmak ya da konuşturmak karşılığı paralar veriliyor" diyerek bu para nereden geliyor sorusunu da soruyor.

Cemaatin bazı bakanlıkları sardığını belirten Yavuz, "AKP diye bir parti yok. Bir lider var sadece. Anayasa Mahkemesi bir hayaleti kapatıyor” dedi. Devletin bireyi dinsel cemaatlere karşı korumak zorunda olduğunu belirten Hakan Yavuz, sözlerini şöyle sürdürüyor:

"Bu nedenle de laiklik anlayışı daha dayatmacı görünebilir. Ama Amerika’da bir dini grup polis teşkilatını ele geçirmeye çalışmak istemiyor. Askeri okulları ele geçirmek istemiyorlar. Devletin üniversitelerini “Kırıkkale Nakşilerin, Sütçü İmam bilmem hangi grubundur” diye parsellemiyor."

Fethullahçi Hakan Yavuz: Cemaat, Ergenekon Davasina Yön Veriyor
1 sayfadaki 1 sayfası