DEVRİME ADIM ADIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEVRİME ADIM ADIM

KapıAnasayfaRadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli

YazarMesaj
firaarii
Admin
Admin
firaarii

Erkek
Hangi Takımlısınız : beşiktaş
Ruh Hali : İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli Tirsmi10

Rep puanı
Rep Puanı:
İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli Left_bar_bleue10/1000İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli Empty_bar_bleue  (10/1000)
ceza puanı:
İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli Left_bar_bleue0/10İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli Empty_bar_bleue  (0/10)
İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli Empty
MesajKonu: İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli   İran Büyükelçisi Bagheri: Türkiye Pkk Konusunda Bizimle Hareket Etmeli Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 2:11 pm

--------------------------------------------------------------------------------

İran'ın Ankara Büyükelçisi Gholam Rıza Bagheri, Türkiye'nin PKK konusunda işbirliği yapması gereken gücün İran ve Suriye gibi yerel aktörler olduğunu belirterek, "Bölgenin asıl sahibi bizleriz" dedi. Bagheri, PKK militanlarının İran'a sızması ihtimaliyle ilgili bir soruya da "Güvenlik güçlerimiz ve Ordumuz işbaşındadır" yanıtını verdi.

İran'ın Ankara Büyükelçisi Bagheri İran Türkiye arasındaki ilişkilerin vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin Irak konusunda ABD'den çok bölge ülkeleri ile işbirliği yapmasının önemine işaret eden Bagheri, "Bu bölgenin sahipleri her halükarda bizleriz" diyerek kalıcı çözümün ancak bölge ülkelerinin dayanışmasıyla mümkün olacağının altını çizdi.

Bagheri şöyle konuştu: "Bu terörizm maalesef ülkelerimizin baş belası. Bu meseleden dolayı ülkelerimiz büyük hasar görmekte. Maalesef bunun da uzantısı dışa bağlanmakta. Eğer dış yardımları olmazsa, teröristler bu kadar etkin ve kalıcı şekilde bölgemizde boy gösteremez, O nedenle bölge ülkelerinin işbirliği ana nedenlerini kurutacak ve terörle mücadeleyi kolaylaştıracaktır. Bu konuda hem Irak merkez hükümetinin hem Türkiye'nin hem de İran ve Suriye'nin görüşleri var".

Kuzey Irak'tan kaçan PKK militanlarının İran'a sığınması ihtimaline karşı yeterli tedbir alınıp alınmadığını sorulması üzerine Bagheri, "İran sınırı hiçbir sızıntıya imkan vermeyecek şekilde her zaman sıkı bir şekilde korunmaktadır. Güvenlik güçlerimiz ve ordumuz işbaşındadır. Ve mümkün olduğunca sınırlarımız her türlü yasadışı sızma ve eyleme karşı donatılmaktadır" dedi.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-