DEVRİME ADIM ADIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEVRİME ADIM ADIM

KapıAnasayfaRadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Partilerin Milliyetçilik Anlayışı

YazarMesaj
firaarii
Admin
Admin
firaarii

Erkek
Hangi Takımlısınız : beşiktaş
Ruh Hali : Partilerin Milliyetçilik Anlayışı Tirsmi10

Rep puanı
Rep Puanı:
Partilerin Milliyetçilik Anlayışı Left_bar_bleue10/1000Partilerin Milliyetçilik Anlayışı Empty_bar_bleue  (10/1000)
ceza puanı:
Partilerin Milliyetçilik Anlayışı Left_bar_bleue0/10Partilerin Milliyetçilik Anlayışı Empty_bar_bleue  (0/10)
Partilerin Milliyetçilik Anlayışı Empty
MesajKonu: Partilerin Milliyetçilik Anlayışı   Partilerin Milliyetçilik Anlayışı Icon_minitimeÇarş. Tem. 09, 2008 12:13 am

Cuma, 09 Kasım 2007

Siyasi partilerin "Milliyetçilik" anlayışları Akdeniz Üniversitesi'nde düzenlenen panelde tartışıldı. CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansta, partilerin Amerika ve Avrupa Birliği'ne bakış açıları da konuşuldu. Perinçek ve Kazan, Amerika'nın Türkiye'nin stratejik ortağı olamayacağı fikrinde birleşti. Perinçek'in "Avrupa Birliği'ne şerefli giriş olmaz, Avrupa Birliği'ne girmek şerefsizliktir" demesinin ardından, CHP'li Atilla Kart'ın "onurlu giriş" fikrini savunması dinleyicilerin tepkisine neden oldu.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Akaydın, Türkiye'nin 10 Kasım 1938'den beri haçlı zihniyetine tavizler verilerek yönetildiğini, söylerken, Rektörlük Danışmanı Prof. Dr. Çetin Yetkin, AKP'ye konferansa katılması için resmi olarak çağrı yapılmasına rağmen cevap alamadıklarını belirterek, bu durumdan AKP'nin Milliyetçilik anlayışına sahip olmadığı sonucuna vardıklarını söyledi.

Konuşmasında ABD'nin ortadoğuda ki politikalarına değinen Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan ise Lozanı dahi kabul etmeyen ABD'nin Türkiye'nin stratejik müttefiki olamayacağını belirtti.

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in "PKK'yı sınırötesinde aramayın PKK mecliste" sözleri ise katılımcılardan büyük alkış aldı.

Gelinen süreçte Türkiye'nin Avrupa ve ABD'ye bağımlı hale getirdiğini söyleyen Perinçek, "AB'ye şerefli giriş yoktur. AB'ye bütün girişler şerefsizdir." dedi.

Perinçek'in bu sözlerinin ardından CHP milletvekili Atilla Kart'ın AB'ye onurlu girişten söz etmesi salonda tepkiyle karşılandı. Bazı dinleyiciler salonu terk ederken, oturum başkanı Yetkin de namuslu bir kadının geneleve gidip "onurlu girdim" diyemeyeceğini söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Şandır da "Sistem içinde çözüm kalmamıştır. İktidar projesi üreterek, 'Mehmetçiğim' diyen milletin başına geçme çağrısı yapan Perinçek'e katıldığını söyledi.

Partilerin Milliyetçilik Anlayışı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-