DEVRİME ADIM ADIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEVRİME ADIM ADIM

KapıAnasayfaRadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Küba'dan Ertuğrul Özkök'e Net Yanit

YazarMesaj
firaarii
Admin
Admin
firaarii

Erkek
Hangi Takımlısınız : beşiktaş
Ruh Hali : Küba'dan Ertuğrul Özkök'e  Net Yanit Tirsmi10

Rep puanı
Rep Puanı:
Küba'dan Ertuğrul Özkök'e  Net Yanit Left_bar_bleue10/1000Küba'dan Ertuğrul Özkök'e  Net Yanit Empty_bar_bleue  (10/1000)
ceza puanı:
Küba'dan Ertuğrul Özkök'e  Net Yanit Left_bar_bleue0/10Küba'dan Ertuğrul Özkök'e  Net Yanit Empty_bar_bleue  (0/10)
Küba'dan Ertuğrul Özkök'e  Net Yanit Empty
MesajKonu: Küba'dan Ertuğrul Özkök'e Net Yanit   Küba'dan Ertuğrul Özkök'e  Net Yanit Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 2:33 pm

Küba'dan Ertuğrul Özkök’e Net Yanit

Türkiye'deki dönekler, yalnızca Türkiye'nin bağımsızlığından yana olanlara değil, dünyadaki bağımsızlık hareketlerine de saldırıyor. Hürriyet gazetesi yazarı Hadi Uluengin’in Küba hakkındaki hakaret dolu yazısına Küba Büyükelçiliği’nden yanıt geldi. Küba Büyükelçisi Ernesto Abascal Gomes, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’e yazdığı mektupta “Uluengin’nin Fidel Castro ve Che’nin sakallarının kılı kadar değerinin olmadığını düşünmekteyim” dedi.
Küba Büyükelçisi Ernesto Abascal Gomes’in Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök’e yazdığı mektupta Küba’da insanların dayanışma içinde yaşadığı belirtildi.

Küba’yı karalamaya çalışan yazıların Amerikan yönlendirilmesiyle yazıldığına dikkat çekilen mektupta Hadi Uluengin hakkında şu görüşlere yer verildi:

“Bu gazeteciyi, sadece, Türkiye'de daha önce hiç yayınlanmayan, Küba ve yöneticileri hakkında en karalayıcı ve en çirkin makaleyi yazma "başarısıyla" tanımaktayım. Ne tesadüftür ki; A.B.D Hükümetinin de bu tarz makalelerin yayınlanması için milyonlarca dolarlık bütçe ayırdığı bilinmektedir. Fidel Castro ve Ernesto Che Guevara'ya hakaretleriyle ilgi olarak da; ne yazık ki, bazı insanların,bu kişilerin sakallarının kılı kadar değeri bile olmadığını söylemekle yetineceğim.”

Hadi Uluengin, 1 Nisan’da Hürriyet gazetesinde çıkan yazısında Fidel Castro ve Che’den diktatörlük yanlısı diye bahsetmiş ve halkın Amerikan yanlısı Batista döneminde daha zengin olduğunu iddia etmişti.

Küba'dan Ertuğrul Özkök'e Net Yanit
1 sayfadaki 1 sayfası