DEVRİME ADIM ADIM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DEVRİME ADIM ADIM

KapıAnasayfaRadyoLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ruslar engelledi ABD yer gösterdi

YazarMesaj
firaarii
Admin
Admin
firaarii

Erkek
Hangi Takımlısınız : beşiktaş
Ruh Hali : Ruslar engelledi ABD yer gösterdi Tirsmi10

Rep puanı
Rep Puanı:
Ruslar engelledi ABD yer gösterdi Left_bar_bleue10/1000Ruslar engelledi ABD yer gösterdi Empty_bar_bleue  (10/1000)
ceza puanı:
Ruslar engelledi ABD yer gösterdi Left_bar_bleue0/10Ruslar engelledi ABD yer gösterdi Empty_bar_bleue  (0/10)
Ruslar engelledi ABD yer gösterdi Empty
MesajKonu: Ruslar engelledi ABD yer gösterdi   Ruslar engelledi ABD yer gösterdi Icon_minitimePaz Haz. 22, 2008 2:46 pm

ABD ve İngiltere'de, Türk Büyükelçilikleri önünde Ermeniler gösteriler yaptı. Rusya'da ise polis Ermeni konvoyunu sokağa bile sokmadı.

ABD'deki Ermeniler, 1915 olaylarının yıl dönümü kabul ettikleri 24 Nisan dolayısıyla, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği önünde gösteri düzenledi. Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı Ermeni gösterisine karşı, daha önceki yıllarda olduğu gibi ABD'de yaşayan Türk toplumu da, bayraklı ve pankartlı bir karşı gösteri düzenledi. Olaysız geçen protesto gösterisinde, bu yıl ilk kez polisin, Türk Büyükelçiliği önündeki kaldırımı Türk göstericilere ayırdığı ve Ermeniler'e karşı kaldırımda yer verdiği görüldü.

Londra'daki Türk Büyükelçiliği önünde gösteri

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Türk Büyükelçiliği'nin önü de Ermeniler'in, sözde soykırımın yıldönümünde protesto gösterisine sahne oldu.

Sessiz olarak gerçekleştirilen protestoda, Ermeniler, Büyükelçilik karşısında pankart açtı. Her yıl 24 Nisan'da sözde soykırımı protesto için bir araya gelen Ermeniler, bu yıl da Türkiye Büyükelçiliği önünde toplandı. Yaklaşık 50 kişiden oluşan grup, protestolarında ‘modern tarihin ilk soykırımı’, ‘Turkiye soykırımı kabul et’ yazılı pankartlar taşıdı.

Rusya'nın başkenti Moskova'da ise Türk Büyükelçiliği önünde Ermeni grupların gösteri yapmasına izin verilmedi. Rus polisi dün sabah saatlerinden itibaren Büyükelçiliğin bulunduğu 7. Rastovsky Pereulok sokağını tamamen trafiğe kapattı. Sokağa yaya girenler kimlik kontrolünden geçirildi, eşyaları arandı. Çevik kuvvet OMON'a ait bir grup güvenlik görevlisi de kuş uçurtmadı.

Başkentin merkezinden yol açıkıp Türk Büyükelçiliği'ne gidecekleri anlaşılan, Ermeni bayrakları taşıyan yaklaşık 20 araçlık konvoy da Rus polisi tarafından durduruldu.

Ruslar engelledi ABD yer gösterdi
1 sayfadaki 1 sayfası